Seklo Vás v Krížoch?

Seknutie v krížoch je stav charakterizovaný intenzívnou bolesťou v spodnej časti chrbta, často lokalizovanou v oblasti krížov. Táto bolesť môže vysielať aj do iných častí chrbta, stehien, sedacieho svalu alebo dokonca do dolných končatín.

Seknutie v krížoch často nastáva po náhlych a neopatrných pohyboch, ako sú zdvíhanie ťažkých predmetov, náhle otočenie tela alebo iné aktivity, ktoré zaťažujú spodnú časť chrbta. V niektorých prípadoch môže seknutie v krížoch spôsobiť aj iné faktory, ako sú infekcia, osteoporóza, artritída a podobne.

(viac…)

Pohyb – Kľúč k Zdraviu a Šťastiu

V dnešnom uponáhľanom svete, kde nám moderné technológie často kradnú náš čas, je dôležité uvedomiť si vplyv, ktorý má pohyb na naše zdravie a celkovú pohodu. Pravidelná fyzická aktivita neprospieva len nášmu telu, ale má aj priaznivý účinok na našu psychickú pohodu. Pravidelný pohyb podporuje zdravé srdce, pľúca a krvný obeh. Okrem toho znižuje hladinu stresu, čím nám prináša úľavu. Dôležité je si uvedomiť, že fyzická aktivita nemusí nutne zahŕňať náročné tréningy. Už aj krátka prechádzka má pozitívny vplyv na náš organizmus.

(viac…)